Paljudele võib mõiste feng shui kõlada nagu ussisõnad või pseudoteadus, mille võib lahterdada samasse kasti ennustamise või nõidumisega. Õnneks on tegemist lihtsa printsiibiga, mida saab omal käel järgi proovida ning vastavalt tulemustele veenduda selle efektiivsuses.
Feng shui pärineb rohkem kui 3000 aasta tagustest põhimõtetest, mis on tugevalt seotud taoismi ning iidse Hiinaga. Lühidalt öeldes, on feng shui inimese sisemise harmoonia tagamine, läbi teda ümbritseva keskkonna loomuliku tasakaalus hoidmise.
Esimene samm oma kodu parendamiseks võiks olla segaduse likvideerimine – eemaldage kõik esemed ning faktorid, mida te oma kodu juures ei armasta. Riided mida te ei kanna, laudlinad, mida te pole kunagi armastanud, kapid, prügi jne. Kuigi see protsess võib olla pikk ja tunduda lihtsalt justkui tüütu koristamine, on see omamoodi teraapia, mis aitab teil vähendada loomulikku koormust ning teeb teie elu kergemaks.
Leidke vahendid, mis parandavad teie kodu valgustuse- ning õhukvaliteeti. Avage tihti aknad, ärge kasutage tolmuimejat nendes tubades, kus te magate või teete süüa (kuna teatud tolmuimejad võivad osa põrandal olevast tolmust õhku paisata). Kindlasti leidke paar ilusat taime või kasutage õhupuhastajaid. Proovige leida viise, kuidas võimalikult palju naturaalset valgust tuppa lasta ja kasutage lambipirne, mis kiirgavad terve nähtava valguse spektrit.
Heale Chile – ehk heale feng shui energiale keskendudes, on väga tähtis mõelda regulaarselt energiavoolule teie kodus. Üks viis kuidas seda enda jaoks hästi visualiseerida on mõelda heale Chi’le kui veele, iga kord kui te kodus midagi ümber tõstate.
Näiteks:
Kui vesi voolab teie esiuksest sisse, siis kuhu see vesi koguneb?
Kas vesi täidaks sujuvalt ja harmooniliselt iga ala teie kodus või voolaks see otse tagauksest välja?
Kas veele tuleb ette takistus, koheselt peale uksest sisenemist – näiteks sein või kapp blokeerib voolu või on liiga lähedal esiuksele?
Võiks vältida järgmiseid asetusi: esiuks ja tagauks ühel joonel (või esiuks ja suur aken ühel joonel), peegel näoga esiukse poole või trepp näoga esiukse poole.
Kindlasti paigutage mööbel nõnda, et vesi (ehk energia) saaks sujuvalt voolata igasse nurka teie kodus kuid samas see ei jääks kuhugi kogunema ega oleks blokeeritud. Peeglid ei tohiks kindlasti olla üksteise poole suunatud ning nad ei tohiks peegeldada teie voodit või esiust, kuna see tekitab halba energiat.
Rääkides feng shui värvidest, tuleb vaadata ka feng shui baguat – ehk energiakaarti, mis määrab ära energiatüübid ning kontsentratsioonid teie kodus. On olemas kaks põhitüüpi – BTB ehk lääne skeem ja klassikaline bagua.
Mõlema skeemi puhul kehtib põhimõte, et vastavalt ruudule või alale skeemil, peegeldab teatud osa teie kodust, töökohast või aiast, spetsiifilisi aspekte teie elus, meie käsitleksime praegu ainult klassikalist bagua asetust.
Klassikalise bagua kaart on jaotatud ilmakaarte järgi ning igale ilmakaarele vastab mingi aspekt teie isiklikust elust, feng shui põhielement ning kindlad värvid.
- Põhi – vesi; sinine ja must; karjäär ja eluteekond
- Kirre – maa; beež, helekollane; vaimne kasv ning enesekultivatsioon
- Ida – puit; pruun, roheline; tervis, perekond
- Kagu – puit; pruun, roheline; raha ja külluslikkus
- Lõuna – tuli; punane, oranž, lilla, roosa ja erkkollane; kuulsus ja reputatsioon
- Edel – maa; beež, erkkollane, liiva/maavärvid; armastus ja abielu
- Lääs – metall; valge, hall; loovus ja lapsed
- Loe – metall; valge ja hall; abivalmidus, reisimine
Viies kokku toad või ruumid teie kodus ning vastavad värvid ja ka muud chi võtted, aitab feng shui energia teil areneda vastavates valdkondades. Näiteks võtame tule elemendi. Tasakaalustatud tule element teie kodus või töökohas toob kaasa lisaenergiat kõigile teie karjäärialastele pingutustele ning suurendab teie tuntust. Samuti toidab tule element inimese seksuaalset energiat ning sisemist soojust. Tuli on kõige dominantsem lõunasuunalises alas teie kodus või töökohas kuid kirde ja edelasuunalised toad saavad samuti sellelt elemendilt energiat. Põhivärvid tule elemendil on punane, oranž, lilla, roosa ning tugevad kollased toonid.
Muidugi tuleks vältida vastuoluliste elementide kokkusattumist – näiteks tuleks vältida tule elemendi värve vannitoas või wc-s, kuna need toad on seotud vee elemendiga.
Kokkuvõttes võiks öelda, et nautige oma ümbrust, proovige feng shui järgi kodus paar muudatust teha ning kui te tõesti tunnete, et sellest on abi, siis võitjad olete teie!
Lisaks võite vaadata järgnevaid tooteid meie valikust, mis aitavad lisada värvi või muul viisil feng shui energiat rakendada!
Värvilised kardinad