Kuidas saab kasutada beebipuudrit?


10 beebipuudri kasutusviisi

Beebipuuder (seda nimetatakse ka talgipulbriks) on lapsevanemate meditsiinikapi põhitoode. Kuid kas sa teadsid, et seda saab kasutada ka muudmoodi, kui beebi pepu puuderdamiseks?
Beebipuudri kaks peamist omadust on selle võime niiskust imada ning hõõrdumist vähendada. Need omadused tähendavad aga seda, et on palju erinevaid võimalusi antud toote kasutamiseks. Siin on neist mõned kasulikumad.

Rannas liiva eemaldamine

Kui sul on raskusi liivaterade eemaldamisega, siis puista liivaste kohtade peale natuke beebipuudrit ning saad nii ennast hõlpsalt liivast vabaks. Kuna beebipuuder imab endasse niiskust ja liiv kleepub su naha külge, saad nii liiva kergesti maha pühkida.

Värskenda oma jalatseid


Kui märkad enda kingakapist tulevaid ebameeldivaid aroome, siis on aeg kätte võtta beebipuuder. Pane natuke puudrit iga jalatsi sisse ning raputa, et puuder ühtlaselt sisetallale kanduks. Seejärel lase jalatsitel üleöö seista. Hommikul raputa lihtsalt üleliigne beebipuuder välja ning jalgadest tulnud higihais on jalatsitelt kadunud.

Kasuta kuivšampoonina


Kui sul pole aega juukseid pesta, kuid soovid siiski end värskena tunda, siis saad kasutada beebipuudrit. Pane natukene puudrit enda kammile või harjale ning kanna see ühtlaselt enda peanahale. Beebipuuder imab endasse sinu juustel oleva üleliigse rasu ning annab sulle kohevamad ning puhtama välimusega juuksed.

Vabasta kleepuvad mängukaardid


Ära lase kokkukleepuvatel kaartidel tulla enda ning pokkeri vahele. Värsketel mängukaartidel on komme üksteise külge kleepuda. Et sellest kleepuvusest lahti saada, pane kaardid koos törtsu beebipuudriga kilekotti ning raputa korralikult. Seejärel eemalda kaardid ning pühi ära üleliigne puuder. Nüüd on sul võimalik kaarte mugavalt segada.

Jahuta voodilinu


Kui otsid viisi, kuidas kuumal hooajal ilma konditsioneerita toime tulla, siis võid selle enda nimekirja lisada: Puista supilusikatäis või kaks beebipuudrit enda linadele enne kui voodisse poed. Puuder imab öösel endasse niiskust ning nii säästad end higilombis ärkamisest. Miinuseks on see, et pead voodipesu tihedamalt pesema.

Paranda kriuksuvad põrandad


Kui su põrand teeb igal sammul kriuksuvat müra, siis puista natuke beebipuudrit probleemsetele kohtadele ning hõõru see vahedesse sisse. Nende vahede täitmine hoiab ära põrandalaudade hõõrdumist. Kui sul on raskusi puudri saamisega kitsastesse vahedesse ja kohtadesse, siis võid abivahendina kasutada plastikust kaarti, näiteks pangakaarti.

Kasuta hädaabi deodorandina


Sa ei saa paluda laenata sõbralt higipulka, kuid sa saad laenata beebipuudrit. Kui tunned endal higilõhna ning sul pole ligipääsu deodorandile või dušile, siis kanna kaenlaalustele natuke beebipuudrit. See vähendab kaenlaalustel olevat niiskust ning värskendab su kehalõhna. See ei ole küll nii hea kui käik dušši alla, kuid aitab sind senikaua kuni sul see võimalus avaneb.

Haruta ehted lahti


Kui su ketil on sõlm, mida sa lahti ei saa, siis haara beebipuuder ning puista seda natuke sõlme peale ning hõõru õrnalt sisse. See toimib metallile määrdeainena ning peaks hõlbustama eraldumise tekkimist keti erinevatel osadel, mistõttu on sul võimalik siis seda lahti harutada. Kui sa oled sõlme lahti saanud, siis pese puuder õrnatoimelise seebiga ära.

Eemalda rasvaplekid


Rasvapritsmete saamine riietele on üks riske, millega toitude praadimisel kokku puutud. Selle asemel, et pleki saanud riideese likku panna, haara natuke beebipuudrit, kanna seda plekile vatitupsu või pehme pintsliga ning hõõru korralikult. Lase sellel umbes kümme minutit seista ning seejärel pühi puuder ära. Korda seni, kuni plekk on läinud.

Tõrju sipelgaid


Beebipuudri kasutamine kohtades, kus sa sipelgaid näinud oled, võib neid eemale peletada. Sipelgatele ei meeldi puudrist üle minna ning seda enda kehale saada ning seetõttu väldivad kohti, kuhu sa beebipulbrit puistad.



Avatar photo

Stella Salaka

Articles: 356